Fulda Conveo Tour 215/65R16 109R

490,00

SKU: 2121f0809b37 Category: Tags: , ,

Opony letnie Fulda Conveo Tour w rozmiarze 215/65 R16 109/107R C

Opony letnie Fulda Conveo Tour 215/65 R16 zostały zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o samochodach typu Suzuki Grand Vitara (I), VW Multivan (T6), Jeep Renegade (BU), VW Multivan (T5) czy VW Multivan (T5 FL). Testy wykonane na potrzeby europejskiego systemu etykiet pozwoliły na przyznanie omawianemu modelowi następujących klas: B w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni, E za opory toczenia, które wpływają na spalanie paliwa oraz 71 dB w pomiarze emitowanego hałasu zewnętrznego. Opony letnie Fulda Conveo Tour 215/65 R16 posiadają indeks prędkości R (maksymalnie na tym modelu można jechać 170 km/h) oraz indeks nośności 109/107 (najwyższa wartość obciążenia przy jeździe z maksymalną prędkością wynosi tu 1030/975 kg). Warto wiedzieć, że samo oznaczenie rozmiaru 215/65 R16 należy odczytywać następująco: pierwsza liczba to szerokość opony w milimetrach, druga to wysokość profilu liczona jako procent z szerokości (tutaj 65 przekłada się na wartość 139,75 mm), a trzecia to średnica felgi, na jaką należy założyć daną oponę – w tym przypadku wynosi ona 16 cali. Litera przed oznaczeniem średnicy to typ konstrukcji opony (radialny lub diagonalny).

Opony do pojazdów dostawczych

Opony dostawcze to modele przeznaczone do samochodów, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. Zwykle są to różnego rodzaju vany, busy czy półciężarówki. Opony dostawcze często można rozpoznać po symbolu „C” (ang. „cargo”) w oznaczeniu rozmiaru. W przypadku takiego ogumienia mamy do czynienia z dwoma indeksami nośności (np. 113/111, gdzie pierwszy charakteryzuje oponę zamontowaną na bliźniaku, a drugi oponę na pojedynczej feldze). Opony dostawcze są odporne na zużycie i przeciążenia oraz oferują dobre prowadzenie w różnych warunkach.

Klasa – średnia. Sprawdzone technologie oraz kompromis między osiągami i ceną

Opony klasy średniej, jak sama nazwa wskazuje, pod względem osiągów i cen stoją pomiędzy modelami premium a budżetowymi. Do najbardziej popularnych marek w tym segmencie należą: Fulda, Firestone, Kleber, Uniroyal i Hankook. Opony klasy średniej są wybierane przez kierowców, którzy preferują umiarkowany styl jazdy i nie pokonują bardzo dużej liczby kilometrów w ciągu roku, a ich samochody mają przeciętną moc (należą np. do segmentu kompaktowego). Produkty z tej półki cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na ich doskonały stosunek ceny do jakości.

Etykieta unijna opon Conveo Tour 215/65 R16 czyli ocena hałasu, hamowania i spalania

Spalanie paliwa – ocena E Podczas toczenia na opony działają różne siły – w zależności od konstrukcji mogą one przeciwstawiać się im lepiej lub gorzej. Pokonywanie oporów toczenia pochłania prawie 20% spalania paliwa. Dlatego parametr ten jest tak ważny i został zawarty na etykietach. Za poziom oporów toczenia opony mogą otrzymać klasy od A do G, ale warto wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia modeli lepszych i gorszych. Kupując opony o niskich oporach toczenia można zaoszczędzić nawet 0,25 litra paliwa na 100 km. Taką samą ocenę – „E” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 27 innych produktów spełniających kryteria – opony 215/65 R16 (rozmiar) oraz letnie (sezon). Hamowanie na mokrym – ocena B Na etykiecie dołączonej do opony można znaleźć informację o przyczepności na mokrej nawierzchni. To parametr, który w znacznym stopniu decyduje o bezpieczeństwie jazdy w zróżnicowanych warunkach pogodowych. Skala obejmuje litery od A do G, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania. Opona z tym oznaczeniem pozwala na wytracenie prędkości o 30% skuteczniej od opony z końca skali, co przekłada się na drogę hamowania aż o 18 krótszą (przy orientacyjnej szybkości wynoszącej 80 km/h). Identyczną notę – „B” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskały jeszcze 3 inne produkty spełniające wytyczne – opony Fulda (producent), letnie (sezon) oraz 215/65 R16 (rozmiar). Hałas na zewnątrz – 71 dB Etykieta unijna (hałas zewnętrzny) w porównaniu do pozostałych parametrów nie przewiduje nadawania klas odpowiadających literom alfabetu. W tym przypadku mamy do czynienia z systemem umieszczania 3 fal i wyniku pomiaru hałasu w dB. Decyzja o umieszczeniu akurat tego parametru wynika z realizacji przez UE polityki ochrony środowiska – warto pamiętać, że mierzona jest tu wartość hałasu zewnętrznego emitowanego przez opony, a nie tego słyszanego w kabinie pojazdu, co często ma kluczowe znaczenie dla kierowców. Wynik „71 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskało jeszcze 5 innych produktów spełniających kryteria – opony Conveo Tour (model) oraz 16 cali (średnica).

Firma Fulda (marka Goodyear)

Fulda to niemiecka marka dostarczająca na rynek opony łączące optymalne osiągi na różnych nawierzchniach i komfort jazdy z korzystną ceną. Marka należy do światowego giganta produkcji ogumienia – amerykańskiej firmy Goodyear, co sprawia, że twórcy opon Fulda mają dostęp do najnowocześniejszych technologii na rynku. Wśród najpopularniejszych opon tej marki znajdują się takie modele, jak: Fulda ECOCONTROL HP i Fulda SportControl 2 sprawdzające się latem, a także zimowy model Fulda CRISTALL MONTERO 3.

Symetryczna rzeźba bieżnika

Bieżnik symetryczny to rozwiązanie, które jest najstarsze pod względem technologicznym. Jest ono także najtańsze pod względem projektowania i produkcji. Dwie połowy opony z omawianą rzeźbą są takie same, co sprawia, że można je dowolnie zamontować na samochodzie i niezależnie od kierunku toczenia pracują tak samo. W efekcie osiągi opon z bieżnikiem symetrycznym są dość przeciętne, szczególnie przy wyższych prędkościach. Bieżnik symetryczny można obecnie spotkać głównie w oponach ciężarowych i dostawczych.

Oznaczenia 109/107R oraz C

Napisy „109/107” oraz „R” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 1030/975 kg) oraz prędkości (do 170 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon letnich. C – ogumienie o wzmacnianej konstrukcji, stosowane najczęściej w autach dostawczych.

Opona na sezon letni

Opony letnie to produkty, które są tworzone z myślą o zapewnieniu wysokiej przyczepności i sprawnego hamowania, a także komfortu jazdy i oszczędności paliwa w warunkach panujących na drogach w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni – w temperaturach od 7 stopni powyżej zera aż po typowe dla letnich upałów. W oponach letnich (dzielących się na klasy budżetową, średnią i wyższą) stosowane są głównie bieżniki kierunkowe i asymetryczne. Jak kupić opony letnie? Najlepiej zapoznać się z ich etykietami, sprawdzić wyniki testów i opinie użytkowników.

Gwarancja na opony Conveo Tour

Fulda to marka opon ekonomicznych bazująca na niemieckiej technologii. Podobnie jak inne firmy oponiarskie tej klasy należące do amerykańskiego koncernu Goodyear, producent zapewnia gwarancję obowiązującą przez pięć lat od daty zakupu lub od daty produkcji. W jakiej sytuacji można uzyskać zwrot kosztów lub naprawę wadliwego produktu? Standardowo w przypadku wad związanych z konstrukcją, jakością wykonania, a także materiałami użytymi do produkcji.

Opinie kierowców rozmiaru 215/65 R16 o oponach Fulda Conveo Tour

Opinie o oponach letnich Fulda potwierdzają, że są to produkty godne zaufania kierowców, a przy tym nie obciążające ich portfela. Dobry stosunek jakości do ceny, wytrzymałość i pewność prowadzenia na każdej nawierzchni to elementy wyróżniane w opiniach kierowców, którzy korzystają z opon letnich Fulda na co dzień. Co o nich mówią? „Zrównoważone osiągi na suchym i mokrym podłożu, w aucie można poczuć się pewnie”, „myślałem, że ogumienie tej klasy będzie głośniejsze, ale przyjemnie zaskoczyła mnie cisza podczas jazdy na oponach Fulda”.

filtr oleju bmw e46 320d, alternator peugeot 206 1.4 benzyna, bmw f21, mitsubishi colt 1.3 95km jaki olej, sprzedaż silników samochodowych, 601100545, audi a6 4.2, maglownica fabia 1, tuning audi a4 b7, jak odblokować hamulec ręczny elektryczny volvo xc60, pompa wspomagania peugeot 206, ate power disc opinie, xenon laguna 2, tłok samochodowy, honda cr v 2019, silnik diesela, czujnik abs astra g, super glue skład
yyyyy