Opony całoroczne Imperial All Season Van Driver w rozmiarze 215/65 R16 109/107T C
Imperial All Season Van Driver to opony całoroczne przeznaczone do samochodów typu Mitsubishi ASX (I Facelift), Opel Vivaro (I), Nissan X-Trail (II), Suzuki Grand Vitara (I) czy Nissan Qashqai (I FL). Prezentowane opony mają rozmiar 215/65 R16, co oznacza, że ich szerokość w milimetrach wynosi 215, a wysokość profilu to 65 – wartość ta na ścianie bocznej jest podawana jako procent z szerokości. W tym przypadku wynosi więc ona 139,75 mm. Średnica prezentowanych opon Imperial All Season Van Driver ma z kolei 16 cali, czyli wynosi 40,64 cm. Ich indeks prędkości to T, co oznacza, że dopuszczalna prędkość maksymalna na tych oponach wynosi 190 km/h. Indeks nośności to z kolei 109/107 (dopuszczalne obciążenie wynosi tutaj 1030/975 kg). Omawiany model ma następujące parametry na europejskich etykietach: C za opory toczenia, B w kategorii hamowania na mokrej nawierzchni i 72 dB za hałas zewnętrzny.
Opona do auta dostawczego
All Season Van Driver w rozmiarze 215/65 R16 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie dostawcze. Opony dostawcze to modele przeznaczone do samochodów, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. Zwykle są to różnego rodzaju vany, busy czy półciężarówki. Opony dostawcze często można rozpoznać po symbolu „C” (ang. „cargo”) w oznaczeniu rozmiaru. W przypadku takiego ogumienia mamy do czynienia z dwoma indeksami nośności (np. 113/111, gdzie pierwszy charakteryzuje oponę zamontowaną na bliźniaku, a drugi oponę na pojedynczej feldze). Opony dostawcze są odporne na zużycie i przeciążenia oraz oferują dobre prowadzenie w różnych warunkach.
Klasa – budżetowa. Tanie opony dla kierowców preferujących jazdę po mieście
Opony firmy Imperial pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy budżetowej. Opony klasy ekonomicznej oferowane są w ramach marek Imperial, Barum, Neolin, Apollo, Sunny i wielu innych (w tym pochodzących z Chin). Tego typu produkty charakteryzują się dobrymi osiągami w różnych warunkach drogowych, ale o nieco niższym poziomie niż opony klasy średniej czy premium. Z tego powodu opony klasy ekonomicznej polecane są kierowcom mniejszych i słabszych aut, którzy nie pokonują zbyt dużych przebiegów rocznych, preferują spokojny styl jazdy albo po prostu poszukują oszczędności.
Etykieta unijna opon All Season Van Driver 215/65 R16 czyli ocena spalania, hałasu i…
Spalanie paliwa – ocena C Podczas toczenia na opony działają różne siły – w zależności od konstrukcji mogą one przeciwstawiać się im lepiej lub gorzej. Pokonywanie oporów toczenia pochłania prawie 20% spalania paliwa. Dlatego parametr ten jest tak ważny i został zawarty na etykietach. Za poziom oporów toczenia opony mogą otrzymać klasy od A do G, ale warto wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia modeli lepszych i gorszych. Kupując opony o niskich oporach toczenia można zaoszczędzić nawet 0,25 litra paliwa na 100 km. Taką samą ocenę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskał jeszcze 1 produkt spełniający kryteria – opony Imperial (producent), całoroczne (sezon) oraz 215/65 R16 (rozmiar). Hamowanie na mokrym – ocena B Jednym z parametrów, o którym informuje unijna etykieta na opony, jest przyczepność na mokrej nawierzchni. To bardzo ważny wskaźnik, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo jazdy na danym modelu ogumienia. Określa się ją na skali od A do G, gdzie A opisuje najkrótszą drogę hamowania, a F najdłuższą (kategoriami D i G nie określa się opon do samochodów osobowych). Różnica jednej klasy to około 3 metry dystansu w drodze hamowania, co oznacza, że między oponami skategoryzowanymi jako A i F, występuje rozbieżność drogi hamowania obejmująca aż 18 metrów. Identyczną notę – „B” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 31 innych produktów spełniających wytyczne – opony całoroczne (sezon), 16 cali (średnica) oraz budżetowa (klasa). Hałas na zewnątrz – 72 dB Etykieta unijna (hałas zewnętrzny) w porównaniu do pozostałych parametrów nie przewiduje nadawania klas odpowiadających literom alfabetu. W tym przypadku mamy do czynienia z systemem umieszczania 3 fal i wyniku pomiaru hałasu w dB. Decyzja o umieszczeniu akurat tego parametru wynika z realizacji przez UE polityki ochrony środowiska – warto pamiętać, że mierzona jest tu wartość hałasu zewnętrznego emitowanego przez opony, a nie tego słyszanego w kabinie pojazdu, co często ma kluczowe znaczenie dla kierowców. Wynik „72 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskało jeszcze 11 innych produktów spełniających kryteria – opony All Season Van Driver (model) oraz 16 cali (średnica).
Firma Imperial (grupa Deldo)
Chińska marka Imperial dostarcza na rynek opony klasy ekonomicznej przeznaczone do codziennej jazdy. Dlaczego opony Imperial są cenione przez kierowców na całym świecie? Ze względu na zrównoważone osiągi w zróżnicowanych warunkach pogodowych, bezpieczeństwo eksploatacji, długą żywotność, a także niewygórowaną cenę. Imperial posiada niezwykle bogate portfolio opon do samochodów osobowych, SUV-ów, a także aut dostawczych, w którym mieści się ponad 250 rozmiarów opon trafiających do klientów z niemal 50 krajów.
Jak sprawdza się symetryczna rzeźba bieżnika w oponie Imperial All Season Van Driver 215/65 R16 109/107 T? Poznaj jej wady i zalety
Model All Season Van Driver (Imperial) wyposażony został w symetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik symetryczny to rozwiązanie, które jest najstarsze pod względem technologicznym. Jest ono także najtańsze pod względem projektowania i produkcji. Dwie połowy opony z omawianą rzeźbą są takie same, co sprawia, że można je dowolnie zamontować na samochodzie i niezależnie od kierunku toczenia pracują tak samo. W efekcie osiągi opon z bieżnikiem symetrycznym są dość przeciętne, szczególnie przy wyższych prędkościach. Bieżnik symetryczny można obecnie spotkać głównie w oponach ciężarowych i dostawczych.
Oznaczenia 109/107T oraz C
Napisy „109/107” oraz „T” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 1030/975 kg) oraz prędkości (do 190 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon wielosezonowych. C – ogumienie o wzmacnianej konstrukcji, stosowane najczęściej w autach dostawczych.
Opona całoroczna
Imperial All Season Van Driver 215/65 R16 należy do grupy opon wielosezonowych. Opony całoroczne to uniwersalne rozwiązanie zapewniające zoptymalizowane osiągi zarówno latem, jak i zimą. Szczególnie zadowoleni z nich będą kierowcy, którzy pokonują rocznie niewielkie przebiegi i jeżdżą głównie w mieście. Ogumienie wielosezonowe to kompromisowe rozwiązanie, ponieważ stworzone są z mieszanki gumowej zachowującej się najlepiej w umiarkowanych temperaturach, a bieżnik łączy w sobie najważniejsze cechy bieżnika letniego i zimowego, zapewniając dobre prowadzenie w różnych warunkach pogodowych.
Gwarancja na opony All Season Van Driver
Gwarancja producenta opon Imperial udzielana jest na okres 2 lat od daty zakupu. Należy jednak pamiętać, że nie obejmuje ona usterek powstałych z winy użytkownika np. zbyt niskiego ciśnienia w oponach, nieprawidłowego przechowywania, błędów podczas wyważania czy użytkowania na niesprawnym technicznie pojeździe. W jakich sytuacjach warto reklamować opony? Gdy zauważymy wadę wynikającą z winy producenta np. deformację lub brak możliwości wyważenia spowodowane użyciem nieprawidłowych materiałów czy błędami produkcyjnymi.
Opinie kierowców rozmiaru 215/65 R16 o oponach Imperial All Season Van Driver
Opinie o oponie są obecnie zbierane od użytkowników. Czekamy na pierwsze wrażenia z jazdy oraz informacje jak opony zachowują się w różnych warunkach. Dodaj swoją opinię. W komentarzu poza recenzją proszę o podawanie marki i modelu auta, lokalizacji (góry, miasto, trasa) oraz preferowanego stylu jazdy.
audi q5 2019, mazda premacy na co zwrócić uwagę przy zakupie, opony 225/45r17 zimowe, jak włączyć czujniki parkowania peugeot 508, ford flex wnętrze, suzuki jimny wnętrze, 1.6 crdi 90km, katalog części audi a3 8l, amortyzator opel astra h, zacisk hamulcowy seat altea tył, sklep kymco, nissan patrol y60 tuning, seat altea 2008, problemy z odpaleniem samochodu, kierunkowskaz lusterka iveco daily, pompa paliwa laguna 2
yyyyy