Opony Goodride SL369 225/75R16 115/112Q

588,00

SKU: b73db33d06ee Category: Tags: , ,

Opony letnie Goodride SL369 w rozmiarze 225/75 R16 115/112Q

Opony letnie Goodride SL369 w prezentowanym przykładzie dostępne są w rozmiarze 225/75 R16. Ich indeks prędkości wynosi Q – informuje on o maksymalnej dopuszczalnej prędkości, z jaką można się na nich poruszać – w tym przypadku jest to 160 km/h. Z kolei indeks nośności modelu Goodride SL369 225/75 R16 ma wartość 115/112. Jest to maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać opona podczas jazdy z maksymalną dopuszczalną prędkością. W omawianych oponach indeks nośności 115/112 przekłada się na 1215/1120 kg. Samo oznaczenie rozmiaru 225/75 R16 należy odczytywać następująco: pierwsza wartość to szerokość opony w milimetrach (tutaj 225 mm), druga to wysokość profilu podawana jako procent z szerokości (w tym przypadku 168,75), litera to typ konstrukcji opony (radialna lub diagonalna), a trzecia liczba to średnica felgi, na jakiej należy zamontować dany model (tutaj 16 cali). W przypadku rozmiaru 225/75 R16 omawianego modelu etykieta prezentuje się następująco: F za opory toczenia, E za hamowanie na mokrej nawierzchni i wartość 72 dB emitowanego hałasu zewnętrznego. Opony Goodride SL369 225/75 R16 montowane są w samochodach typu Mercedes Klasa M (W163), Hyundai Santa Fe, VW Multivan, Toyota Verso, Audi A6 itd.

Opona do auta 4×4 / SUV

SL369 w rozmiarze 225/75 R16 sklasyfikowany został przez producenta jako ogumienie 4×4 / SUV. Opony do aut typu SUV/4×4 charakterystyką bardzo przypominają modele osobowe – ich zadaniem jest zapewnienie w szczególności stabilnego i komfortowego prowadzenia auta na asfalcie oraz oszczędności paliwa. Wiele opon do aut typu SUV/4×4 to warianty modeli osobowych. Samochody typu SUV są cięższe od osobówek i mają wyżej położony środek ciężkości, dlatego opony do nich przeznaczone mają większą nośność i sztywniejsze, często wzmocnione ściany boczne.

Klasa – budżetowa. Alternatywa dla kierowców preferujących spokojny styl jazdy

Opony firmy Goodride pozycjonowane są przez branżę motoryzacyjną jako produkty klasy budżetowej. Opony klasy ekonomicznej to takie marki, jak Goodride, Kormoran, Riken, Premiorri, Sava, Matador oraz Apollo. Ich osiągi stoją na nieco niższym poziomie niż ma to w miejsce w przypadku modeli ze średniej lub wyższej półki, ale jednocześnie są też tańsze. Technologie stosowane w przypadku opon klasy ekonomicznej kilka sezonów wcześniej były obecne w oponach premium. Tego typu produkty są wybierane przez właścicieli małych aut, którzy preferują spokojny styl jazdy i nie pokonują rocznie dużej liczby kilometrów (jeżdżą głównie po mieście lub w ogóle sporadycznie użytkują samochód).

Etykieta unijna opon SL369 225/75 R16 czyli ocena hałasu, spalania i hamowania

Spalanie paliwa – ocena F Opory toczenia mają wpływ na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Najlepszymi i najbardziej oszczędnymi oponami są modele oznaczone literą „A” – najmniej ekonomiczne ogumienie zaliczane jest do klasy „G”. Klasy „D” nie stosuje się w odniesieniu do samochodów osobowych. Taką samą ocenę – „F” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 12 innych produktów spełniających kryteria – opony SL369 (model) oraz 16 cali (średnica). Hamowanie na mokrym – ocena E Etykieta unijna informuje między innymi o poziomie przyczepności opon na mokrej nawierzchni. Parametr ten jest oceniany w pomiarze drogi hamowania i siły tarcia opon w wyżej wspomnianych warunkach. Za przyczepność na mokrej nawierzchni dany model może otrzymać klasy od A do G. Warto jednak wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia opon o lepszych i gorszych parametrach, a modele z klasą G są po prostu niebezpieczne i nie dopuszcza się ich do sprzedaży. Identyczną notę – „E” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 30 innych produktów spełniających wytyczne – opony letnie (sezon), 16 cali (średnica) oraz budżetowa (klasa). Hałas na zewnątrz – 72 dB Umieszczana na oponach etykieta unijna informuje o hałasie zewnętrznym, który jest przez nie emitowany. Jest to wynik polityki ochrony środowiska prowadzonej przez UE. Dla kierowców z pewnością bardziej istotna byłaby informacja o poziomie hałasu wewnętrznego, który jest odczuwany w kabinie pojazdu i ma wpływ ma komfort podróżowania (szczególnie na długich trasach). W przeciwieństwie do oporów toczenia i przyczepności na mokrej nawierzchni w przypadku hałasu zewnętrznego nie są nadawane klasy od A do G, tylko ocena w postaci 3 fal i wynik pomiaru w dB. Wynik „72 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskał jeszcze 1 produkt spełniający kryteria – opony Goodride (producent), letnie (sezon) oraz 225/75 R16 (rozmiar).

Firma Goodride

Opony Goodride charakteryzują się zrównoważonymi osiągami w różnych warunkach pogodowych oraz korzystną ceną. Ta chińska marka dostarczająca na rynek opony klasy ekonomicznej należy do koncernu Zhongce Rubber Group Co., który znajduje się w pierwszej dziesiątce największych producentów opon na świecie. Ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie i zastosowanie nowoczesnych technologii produkcyjnych, sprawiło że opony Goodride cieszą się popularnością na całym świecie, są też jednymi z chętniej kupowanych opon w Polsce.

Jak sprawdza się symetryczna rzeźba bieżnika w oponie Goodride SL369 225/75 R16 115/112 Q? Poznaj jej wady i zalety

Model SL369 (Goodride) wyposażony został w symetryczną rzeźbę bieżnika. W oponach z bieżnikiem symetrycznym jego dwie połowy stanowią swoje lustrzane odbicie, a opona pracuje w taki sam sposób niezależnie od sposobu montażu czy kierunku jazdy. Bieżnik symetryczny przekłada się na dość przeciętne osiągi przy wyższych prędkościach i na mokrej drodze, dlatego w oponach osobowych praktycznie się go nie stosuje (jedynie w starszych modelach). Opony osobowe z bieżnikiem symetrycznym są stosunkowo tanie. Tego typu rzeźbę można spotkać w modelach zaprojektowanych z myślą o samochodach dostawczych lub ciężarowych.

Oznaczenia 115/112Q oraz LT

Napisy „115/112” oraz „Q” umieszczone na boku opony, najczęściej za jej rozmiarem to kolejno indeks nośności (do 1215/1120 kg) oraz prędkości (do 160 km/h). Pamiętajcie, że nie wolno ich lekceważyć podczas wyboru opon letnich. Przy tym produkcie znaleść można także oznaczenie LT – ang. Light Truck, opona może być stosowana również przez lekkie ciężarówki.

Opona letnia

Goodride SL369 225/75 R16 należy do grupy opon letnich. Opony letnie to grupa produktów przystosowana do użytkowania w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni, gdy średnia dobowa temperatura regularnie przekracza 7 st. C. Opony letnie najczęściej posiadają bieżnik kierunkowy lub asymetryczny, a ich zadaniem jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa na suchej i mokrej nawierzchni, odpowiedniego komfortu jazdy i optymalnego zużycia paliwa. Przed zakupem opon letnich warto zapoznać się z ich etykietami, recenzjami użytkowników i wynikami testów.

Gwarancja na opony SL369

Gwarancja na opony pozwala klientowi dochodzić swoich praw, w sytuacji, gdy po zakupie lub montażu opon okaże się, że mają one wady fabryczne spowodowane uszkodzeniem materiału czy błędami konstrukcyjnymi. W przypadku opon Goodride, producent udziela gwarancji obejmującej 2 lata od daty zakupu. Warto pamiętać, że nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych, usterek wynikających z nieprawidłowego przechowywania, błędów podczas montażu i demontażu, a także powstałych w wyniku nieprawidłowej techniki jazdy.

Opinie kierowców rozmiaru 225/75 R16 o oponach Goodride SL369

Opinie o oponie są obecnie zbierane od użytkowników. Czekamy na pierwsze wrażenia z jazdy oraz informacje jak opony zachowują się w różnych warunkach. Dodaj swoją opinię. W komentarzu poza recenzją proszę o podawanie marki i modelu auta, lokalizacji (góry, miasto, trasa) oraz preferowanego stylu jazdy.

płynny metal klej, dokladka e60, peugeot tarnow, 205 40 18, bmw 501, czarne kołpaki na samochodzie, land rover defender 2021, auto partner tarnów, amortyzatory bmw e39 przód, ford sierra 2.0 dohc, bosch aeroeco
yyyyy